Nazwa Użytkownika   
Hasło   
  

Przypomnij hasło  
 
  Strona Główna Artykuły audio/video Forum Pliki Odtwarzacze Blu-ray Soft DVD Recenzje playerów MP3 Szukaj Kontakt RSS24.03.2019 19:21 
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły audio/video
Forum
Pliki
FAQ
Odtwarzacze Blu-ray
Soft DVD
Recenzje playerów MP3
Szukaj
Kontakt
Archiwum newsów
Sponsorzy serwisu
RSS
Dodaj newsa
Pliki do pobrania
Ostatnio dodane
MKVToolnix 10.0.0
Zoom Player Home FREE 12.10
DVDFab HD Decrypter 9.3.0.7
Avidemux 2.6.12 r160712 beta
ProgDVB 7.14.6 Standard
StaxRip x64 1.3.7
K-Lite Codec Pack Full 12.2.5
SMPlayer 16.7.0
DVDStyler 3.0
MediaInfo 0.7.87

Najchętniej pobierane
VirtualDubMod 1.5.10.3 buil... [67376]
VirtualDubMod 1.5.10.2 (b.2... [40332]
VSO ConvertXToDVD 6.0.0.45 [38827]
MKVToolnix 10.0.0 [38620]
Virtualdub-MPEG2 1.6.19 bui... [37135]
XviD 1.3.2 stable (Koepi) [36345]
WinAVI Video Converter 11.5 [35289]
Avi ReComp 1.5.6 [35000]
Auto Gordian Knot 2.55 [34305]
Ultra RM Converter 5.1.0225 [33731]
Sztama


AviSynth POLSKA
Poprzedni | Następny
MP3 iRiver U10 512MB (Diamond)
MP4 ET-3009 QUARK 512+FM

Słowo wstępu

Podejmując decyzję o kupnie przenośnego odtwarzacza MP3 stajemy przed problemem wyboru odpowiedniego sprzętu. W dobie kiedy rynek wręcz zalany jest różnej maści playerami, a jedyną różnicą między odtwarzaczami jest nalepka producenta lub kształt grajka stajemy przed dylematem, który będzie dla nas najodpowiedniejszy. Najczęściej podstawowym kryterium wyboru z oczywistych względów jest cena. Pamiętajmy jednak, że za niską ceną często także stoi niska jakość samego urządzenia. Poszukując więc do kolejnej recenzji odtwarzacza starałem się kierować jakością. W segmencie klasy wyższej możemy także przebierać w ofertach różnych producentów. Ja postanowilłem bliżej zapoznać się z Iriver U10 z 512MB pamięci flash na pokładzie oraz opatentowanym systemem Direct Click.

 

Podstawowe informacje

 • Odtwarzanie MP3, WMA, OGG Vorbis, ASF, MPEG4, JPG, Macromedia Flash Lite1.1, TXT, Dyktafon, Odtwarzanie i Nagrywanie, Bezpośrednie kodowanie do MP3,
 • Pamięć Flash (512 MB)
 • Wyświetlacz QVGA TFT-LCD 2,2 cala, obsługujący 260,000 kolorów
 • Możliwość wyboru wyświetlania obrazu w pionie lub w poziomie
 • USB 2.0
 • Odtwarzanie do 20 godzin
 • Nawigacja poprzez system "Direct Click"
 • Gry i możliwość wgrywania nowych w standardzie Macromedia Flash Lite1.1
 • 40 poziomów głośności
 • System SRS WOW Digital
 • Moc wyjściowa 30mW (po 15mW na kanał)
 • Różne ustawienia EQ oraz efekty brzmienia
 • 5 pasmowy EQ użytkownika
 • Automatyczne Wyłączanie
 • Blokada Przycisków
 • Ustawianie prędkości przewijania tekstu oraz czasu działania podświetlania
 • Aktualizacja Firmware
 • Obsługa nazw plików oraz tagów ID3V2, ID3V1
 • Wyświetlanie informacji o wersji firmware
 • Możliwość kasowania niektórych plików

 

Zawartość

W zestawie, który otrzymałem znajdowały się: słuchawki, kabel USB, etui, płyta instalacyjna CD, instrukcja, 2 letnia gwarancja oraz nasz dzisiejszy bohater U10. Urządzenie wymiarami zbliżone jest do wielkości kasety DV do kamery cyfrowej.


(kliknij, aby powiększyć)

Największą zaletą odtwarzaczy flash jest brak ruchomych elementów stąd urządzenia te są w 100% odporne na wstrząsy. Co za tym idzie idealnie nadają się do uprawiania sportów takich jak bieganie, snowboard lub jazda na rowerze. Pojemność tych urządzeń waha się obecnie od 128MB do ponad 2GB.

+ 100% odporność na wstrząsy
+ małe rozmiary oraz mała waga
+ pojemność pamięci ponad 2GB
+ możliwość aktualizacji oprogramowania

- mało korzystny stosunerk pojemności pamięci do ceny biorąc pod uwagę inne nośniki

 

Wygląd zewnętrzny

 

Na bocznej ściance umieszczono mikrofon (MIC), przyciski regulacji głośności, blokadę przycisków, port USB oraz przycisk do resetowania urządzenia.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Nie zabrakło także wejścia na słuchawki oraz przycisku zmiany pozycji wyświetlania obrazu wraz z głównym włącznikiem/wyłącznikiem zasilania. Player dobrze leży w dłoni a poruszanie się po zewnętrznych elementach sterujących jest bardzo intuicyjne.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Blokada, regulacja głośności, włącznik. Jak jednak będziemy poruszać się po menu, wybierać utwory lub przeglądać grafikę? W tym momencie pojawia się opatentowany system "Direct Click", który tak bardzo wyróżnia U10 na tle pozostałych odtwarzaczy. Koncepcja "DC" pozwala na redukcję przycisków, przełączników i touchpadów. Głównym elementem odtwarzacza jest 2.2'' kolorowy wyświetlacz, który jednocześnie pełni funkcję panelu sterującego. W przeciwieństwie jednak do ekranów znanych z urządzeń PDA, koncepcja "DC" pozwala nawigować palcami eliminując potrzebę użycia rysików czy przycisków. Wszystko za sprawą specjalnego mechanizmu reagującemu na nacisk poszczególnych palców. W praktyce sprawdza to się doskonale szczególnie jeżeli mamy ochotę pograć w gry.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Tradycyjne "pchełki" dołączone do zestawu. Jakość odtwarzanego dźwięku subiektywnie oceniłem na wysoki. Odniosłem jednak wrażenie, że przewód jest nazbyt sztywny. Zmierzona długość przewodu od wtyczki mini-jack do pierszej słuchawki wynosi 100cm oraz 130cm do drugiej.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Stacja dokująca (opcja)

Iriver U10 to nie tylko odtwarzacz. Możemy opcjonalnie dokupić także stacja dokującą, która zwiększa jego możliwości.

Podstawowe informacje:

 • Bezprzewodowe zarządzanie odtwarzaczem poprzez pilota.
 • Wbudowane głośniki
 • Wejście liniowe pozwoli podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku.

W komplecie otrzymamy także kabel USB do podłączenia z PC.

Stacja dokująca tak jak w przypadku aparatów cyfrowych zwiększa funkcjonalność samego urządzenia. W przypadku U10 otrzymujemy dodatkowo możliwość zdalnego sterowania urządzeniem za pomocą dołączonego pilota oraz słuchania muzyki przez wbudowane głośniczki.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Skromny z pozoru pilot (zasilany baterią litową CR2025 o pojemności 150mAh oraz napięciu 3V), umożliwia przejęcie kontroli nad odtwarzaczem po umieszczeniu go w stacji dokującej. Możemy więc bez ruszania się z kanapy włączyć film lub słuchać muzyki.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Iriver to nie tylko odtwarzacz muzyki, filmów czy przeglądarka zdjęć. To także budzik z możliwością zmiany rodzaju dźwięku. Podczas porannej pobudki możemy jak w tradycyjnych budzikach wyłączyć alarm wciskając umieszczony na górze przycisk.

Oprócz USB i wbudowanych głośniczków z tyłu obudowy znajdziemy jeszcze wejście oraz wyjście dla sygnału audio. Możemy podłączyć więc player za pomocą dołączonych przewodów (mini-jack) do innego źródła dźwięku aby nagrać go. Mając wieżę, możemy korzystając z drugiego wyjścia podłączyć do niej U10.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Montaż w stacji dokującej jest bardzo prosty. Wystarczy docisnąć wewnętrzną klapkę, która zostanie wysunięta. Umieszczamy w niej odtwarzacz i ponownie dociskamy. Player można włożyć wyłącznie jedną stroną co eliminuje ewentualną pomyłkę podczas montażu.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Podłączenie

Po podłączeniu urządzenia nadawana jest mu kolejna litera dysku a samo urządzenie traktowane jest jako pamięć przenośna. Możemy kopiować w obie strony pliki jednak w takim przypadku odtworzenie wielu z nich będzie możliwie tylko przez wbudowaną w player przeglądarkę.

 

Inaczej ma się sprawa z transferem plików dokonywanym za pomocą dołączonego na płycie CD programu Iriver Plus 2. Tak wczytana muzyka będzie dostępna bezpośredniu z menu. Dodatkowo możemy podczas startu programu ustawić aby sprawdzał czy on dostępność nowej wersji oprogramowania do zarządzania multimediami oraz U10. VideoAudio.pl otrzymało odtwarzacz z oprogramowaniem w wersji 1.01. Po sprawdzeniu przez program dostępności nowej wersji pobrałęm ją a następnie zainstalowałem a wszystko to z pozycji przedstawionej aplikacji. Jedyną niedogodnością IP2 jest brak polskiej wersji językowej. Mam jednak nadzieję, że wraz ze wzrostem popularności marki Iriver doczekamy się spolszczenia softu co jeszcze bardziej ułatwi posługiwanie się nią.

 

 

Muzyka

Muzyka może być załadowana do pamięci na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wykorzystanie załączonego na płycie z programu Iriver Plus 2, o którym wspomniałem wyżej. W tym przypadku będziemy mogli słuchać muzyki z głównego menu odtwarzacza. Drugim sposobem na wgranie muzyki jest przeciągnięcie ulubionej muzyki metodą przeciągnij-upuść do dowolnego katalogu. Jednak w tym przypadku odsłuchanie dźwięków możliwe będzie tylko przez wbudowaną przeglądarkę. Plików nie można usuwać z pozycji odtwarzacza. Możemy to zrobić jedynie po podłączeniu go do komputera. Jeżeli zdecydowaliśmy się już na wgranie ulubionych utworów z wykorzystaniem oprogramowania otworzą się przed nami kolejne drzwi możliwości. Będziemy mogli przeglądać pliki w zależności od nazwy artysty, albumu, gatunku, tytułu bądź też listy tytułów. Lista tytułów daje nam dostęp do kolejnych metod segregowania. Dostępny jest tam mój ranking, moje ulubione, ostatnio odtwarzane, moje listy tytułów oraz szybka lista. Podczas odtwarzania pliku pokazany jest jego tytuł oraz wykonawca o ile jest taka informacja zapisana w pliku. W trakcie odtwarzania pliku możemy zmienić ustawienie equalizera, prędkość odtwarzania a także wewnętrznie ocenić plik. Ocena pliku (w skali od 1 do 5) daje dostęp do wymienionej wcześniej opcji Mój ranking. Wbudowany korektor pozwala na zmianę ustawień w locie. Dzięki temu możemy na żywo sprawdzić jak zmieniać się będzie charakterystyka dźwięku w zależności od wprowadzonych zmian.

 

 

Tuner

Iriver U10 to nie tylko odtwarzacz plików audio i video. To także przenośne radio z zakresem 87.5MHz ~ 108MHz. Anteną w tym przypadku jest przewód słuchawek. Stacje można wyszukać ręcznie, automatycznie lub pozwolić urządzenia na analizę całego zakresu i automatyczne przyporządkowanie kanałów. Każdy z odnalezionych kanałów można zapisać (bez nadania własnej nazwy) oraz nagrać. Iriver U10 potrafi zapisać w pamięci 20 stacji. Nagrywanie może odbywać się w 3 trybach jakości. 64kbps, 128kbps oraz 256kbps. Nie trudno zgadnąć, że ostatni z trybów oferuje najlepszą jakość. Przy 256kbps każda minuta to około 1MB. Rejestrowany dźwięk jest bardzo dobrej jakości a tryb wyszukiwania działa doskonale. W samochodzie słuchanie radia mija się z celem. Samochód jest jak metalowa puszka występują więc w nim większe zakłócenia. Dodatkowo jazda powoduje kolejne zakłócenia związane z szybkim przemieszczaniem się między przeszkodami. Najlepsze efekty osiągniemy siedząc w miejscu lub podczas spaceru.

Nagrania radiowe (próbki) w jakości 256kbps:
Radio Zet
RMF FM
Radio Szczecin

 

Jeżeli odtwarzacz znajduje się w stacji dokującej nie mamy możliwości korzystania z radia. Z jednej strony jest to zrozumiałe ponieważ jako antena służy zestaw słuchawkowy, z drugiej jednak strony gdyby była dołączana mała antenka teleskopowa można by wykorzystać w pełni możliwości radia.

 

Nagrywanie

Iriver U10 potrafi także nagrywać dźwięki zewnętrzne. Możemy więc go wykorzystać jako dyktafon. Po podłączeniu do stacji dokującej możemy korzystając z kabla mini-jack nagrać także próbkę z innego źródła. Dostępne są tak jak w przypadku nagrywania z radia 3 stopnie kompresji 64kbps, 128kbps oraz 256kbps. Podczas nagrywania głosu możemy aktywować funkcję nagrywania tylko w przypadku usłyszenia głosu. W przypadku plików mp3, asf czy wma nie miałem możliwości usuwania danych. Korzystając z funkcji dyktafonu każdorazowo możemy usuwać zapisany materiał.

 

 

Obrazy

Kolejną możliwością jaką może się pochwalić player to odtwarzacz plików graficznych JPG. Po wejściu w menu przedstawione są miniatury wraz z krótką informacją o pliku. Jeżeli zdjęcia tworzone były aparatem po wgraniu ich powinniśmy zobaczyć oprócz informacji o rozdzielczości także jakim aparatem zostały wykonane i w jakim trybie. Sprawdziłem jak odtwarzacz sobie poradzi ze zdjęciem w wysokiej rozdzielczości. Wgrałem więc kilka plików o rozdzielczości 3072x2304 i rozmiarze ponad 3MB każdy. Jak możecie sami zobaczyć nie sprawiło to odtwarzaczowi najmniejszego problemu. Zdjęcia szybko zostały zeskalowane i wczytane. Jakość wyświetlania jest rewelacyjna. Obrazy niczym nie róźnią się jakością o tych wyświetlanych na tradycyjnym monitorze CRT. Kolory nie są przesycone a jasność i ostrość jest na najwyższym poziomie. Z dodatkowych opcji jakie są udostępnione podczas przeglądania zdjęć możemy włączyć pokaz slajdów oraz ustawić czas przez jaki będzie wyświetlany obrazek. Maksymalny czas wyświetlania się obrazka w pokazie slajdów wynosi 9 sekund.

 

 

Wideo

Player wyposażono w 2,2 calowy wyświetlacz (260,000 kolorów). W efekcie jakoś wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra. Kolory są żywe i naturalne. Prezentowane zdjęcia nie do końca oddają faktyczną jakość. Bez problemu możemy oglądać pliki video avi pod pewnymi warunkami. Rozdzielczość materiału nie może przekracza 320x240, 15klatek oraz bitrate'u 384kbps a dźwięk jest w formacie mp3 cbr z próbkowaniem 44.1KHz i 128kbps. Do tego dochodzą ograniczenia profilu kodeka simple profile. Jeżeli nasz materiał spełni powyższe wymagania bez problemu zostanie płynnie otworzony. Straszne? Nie, kiedy mamy do dyspozycji darmowe narzędzie Iriverter przy pomocy, którego jednym kliknięciem możemy przekonwertować film aby bez problemu mógł zostać uruchomiony w U10. W ten właśnie sposób przygotowaliłem testowy film. Programem Iriverter poddałem rekompresji 90 minutowy film w czasie około 20 minut. Następnie dodałem do filmu napisy w programie Avi Recomp co zajęło około 25 minut. W efekcie w ciągu godziny utworzyłem plik o połowę mniejszy od oryginalnego rozmiaru wraz z napisami, który bez problemu mogłem odtworzyć w naszym testowanym urządzeniu. Niewątpliwie dużą zaletą jest możliwość przewijania w obie strony oglądanego materiału oraz możliwość ustawienia prędkości przewijania w zakresie od x2 do x32. Warto także wspomnieć, że nazwy plików zawierające polskie znaki są poprawnie wyświetlane. Wyświetlany plik jest doskonałej jakości. Nie ma efektu smużenia a obraz odtwarzany jest płynnie i bez zacięć.

Zobacz jak wygląda odtwarzanie materiału video na Iriver U10: Epoka Lodowcowa 2 (próbka)

 

 

Jeżeli format pliku nie obsługiwany lub materiał nie spełnia odpowiednich wymagań ujrzymy stosowny komunikat informujący o tym fakcie.

 

 

Tekst

Znudzeni słuchaniem muzyki, przeglądaniem zdjęć lub oglądaniem filmów? Zawsze możemy poczytać pliki tekstowe txt. Trzy rozmiary czcionki sprawią, że każdy bez problemu powinien odczytać zawartość, która pojawi się na ekranie. Jeżeli dokument zapiszemy jako Unicode lub UTF8 zobaczymy tekst z polskimi znakami diaktrycznymi. Materiał możemy przewijać ręcznie lub włączyć automatyczne przewijanie z regulacją prędkości w skali od 1 do 9. Jedyny mankament to sposób przenoszenia wyrazów, które są przenoszone jak popadnie.

 

 

Gry Flash

Iriver U10 to także przenośne centrum rozrywki. Możemy oglądać filmy wykonane w technice flash lub zmierzyć się z wirtualnym przeciwnikiem. Wgrałem kilkadziesiąt gier pobranych z sieci i oddałem się radości grania. A zabawy było sporo. Tak jak w przypadku filmów video jakość obrazu jest po prostu rewelacyjna. Sterowanie jest bardzo intuicyjne i ogranicza się wyłącznie do wciskania przycisków kierunkowych. Niektóre z gier potrafią wciągnąć.

 

 

Budzik

Budzik tak naprawdę sprawdza kiedy jesteśmy w posiadaniu stacji dokującej. Trudno sobie przecież wyobrazić, że ktoś będzie spał kilka godzin w słuchawkach. Możemy zadecydować czy budzik ma być aktywny tylko jednokrotnie czy ma powtarzać budzenie codziennie o zaplanowanej godzinie. Możemy wybrać czy będzie nas zrywał przeraźliwy sygnał telefonu czy delikatnie wybudzał skowronek. Nie można natomiast odsłuchać próbek dzwonka. Żeby sprawdzić jak prezentuje się wybrany dźwięk należy ustawić go i poczekać na alarm. Po nastawieniu alarmu nie ma potrzeby aby urządzenie było włączone. Włączy się ono automatycznie o ustalonej godzinie alarmu.

Budzik, próbka w jakości 128kbps:
Skowronek

 

 

Przeglądarka

Przeglądarka to tak naprawdę szybki dostęp do plików znajdujących się pamięci urządzenia. Funkcja przydatna szczególnie jeżeli muzyka została wgrana metodą przeciągnij-upuść z pominięciem oprogramowania.

 

 

Ustawienia

Na końcu menu znajdują się opcje ustawień odtwarzacza. To właśnie tam z kilkunastu dostępnych języków możemy wybrać Polski. Także tu możemy zmienić prędkość przewijania tekstów, jasność LCD, wyświetlić wersję firmware lub dokonać inne zmiany.

 

 

Podczas słuchania muzyki lub przeglądania tekstów możemy zmienić pozycję wyświetlania. Zmianę dokonujemy jednym kliknięciem. Nie wszędzie jednak zmiana ta zadziała. Nie ma możliwości zmiany wyświetlania podczas oglądania filmów lub grania. Jest to zrozumiałe w końcu ciężko oglądać film wzdłuż :-)

 

 

Na zakończenie warto przekazać kilka słów o wbudowanej w U10 baterii. Po otrzymaniu sprzętu do recenzji rozpocząłem proces ładowania przez port USB, który trwał w granicach 2 godzin i 11 minut. Ciągła zabawa polegająca na przeglądaniu plików video, audio, graficznych i słuchaniu radia z przerwami trwała ponad 6 godzin. Warto podkreślić, że była to bardzo intensywna zabawa. Ponowne naładowanie baterii i odtwarzanie samej muzyki z plików oraz radia przez pchełki wydłużył czas do ponad 16 godzin. Ten dobry czas żywotności zawdzięczamy opcji automatycznego wygaszania ekranu oraz możliwości całkowitego wyłączania playera. Podświetlenie możemy ustawić tak aby zawsze było włączone. Możemy także oszczędać energię i zdefiniować autowygaszanie po 5, 10, 30, 60 lub 300 sekundach w przypadku braku aktywności. Oczywiście podczas oglądania filmów wygaszacz nie zadziała. Podczas słuchania radia bądź plików audio ekran zostanie wyłączony jednak muzyka będzie nadal odtwarzana. Wciśnięcie dowolnego przycisku powoduje ponowne włączenie ekranu. Wygaszacz to nie jedyny sposób na oszczędność baterii. Ustawienia pozwalają także na zdefiniowanie czasu po którym player całkowicie zostanie wyłączony. Zakres od 30 sekund do 10 minut myślę, że jest wystarczająco długim opóźnieniem. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pozostawiając w nagłej chwili odtwarzacz bez opieki zadziała wygaszanie jednak będzie on wciąż pobierał minimalną ilość energii. Jeżeli przerwa nieoczekiwanie się przedłuży wtedy nastąpi całkowite wyłączenie. W konsekwencji unikniemy całkowitego rozładowania źródła energii.

 

 

Podsumowanie

Biorąc pierwszy raz do ręki odtwarzacz nie wzbudził on we mnie większego entuzjazmu. Im jednak dlużej się nim bawiłem i poznawałem koleje możliwości oraz funkcje stopniowo wzrastało moje zainteresowanie. Pobranie dodatkowych gier oraz konwersja filmów z dodanymi na stałe napisami sprawiło, że wielokrotnie zostałem przyłapany na baraszkowaniu z "malcem". Wyświetlacz QVGA TFT-LCD 2,2 cala, obsługujący 260,000 kolorów oddaje bardzo naturalne kolory pozbawione przesycenia. Odtwarzanie filmów oraz plików graficznych sprawia przyjemność. Filmy są płynne bez zacięć a dźwięk bardzo dobrej jakości. Przyzwoity czas pracy na akumulatorze daje nam poczucie bezpieczeństwa i gwarancji, że nie będziemy musieli co chwilę szukać wolnego gniazda USB lub kontaktu w celu naładowania baterii. Radio, odtwarzacz plików audio i video oraz przeglądarka fotek obecnie już nie dziwi ale obecność budzika jest bardzo miłym dodatkiem. Nie ma sprzętu idealnego. Niedociągnięcia są jednak na tyle małe, że raczej nie powinny rzutować na ogólną ocenę. Ja mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić jedno. Bardzo będę tęsknił za skowronkiem do, którego się przez te kilkanaście dni po prostu przyzwyczaiłem.

Serwis VideoAudio.pl przyznaje odtwarzaczowi IRiver U10 wraz ze stacją dokującą nagrodę w kategorii:

Iriver U10 512MB

+ długi czas pracy na wbudowanej baterii
+ wysoka jakość nagrywanego materiału z radia oraz wejścia liniowego
+ system "Direct Click"
+ doskonała jakość obrazu plików graficznych i video
+ dobry czas pracy na wbudowanej baterii

- nie można odsłuchać próbki tonu dźwięku budzika bez jego nastawienia
- brak możliwości kasowania plików video oraz dźwiękowych z pozycji samego odtwarzacza
- kilkunastosekundowy czas ponownego uruchamiania
- mała ilość pamięci zakłądając wykorzystywanie playera jako odtwarzacza filmow video.
- brak uchwytu do smyczy

Stacja dokująca

+ dobrej jakości wbudowane głośniczki

- po włożeniu playera do stacji nie można korzystać z radia

 

Pliki

iriver_u10_instrukcja.pdf Instrukcja Obsługi - wersja polska

 

Akcesoria dodatkowe Iriver U10

- stacja dokująca do iriver U10 (~259zł)
- ładowarka sieciowa z USB (~59zł)
- zewnętrzny mikrofon (~ 69zł)

 

Cena: ~ 579zł
Sprzęt dostarczył:
http://www.mp3store.pl/

Autor: Mariusz Drapała


skomentuj artykuł
Poprzedni | Następny
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Reklama
 

Prawa autorskie © VideoAudio.pl 2001-2017.
Zabronione jest bez zgody właściciela wyrażonej na piśmie; kopiowanie, powielanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych lub innych treści Serwisu.
oldfashioned
20903115 Unikalnych wizyt
Powered by v6.01.19 © 2003-2009