Nazwa Użytkownika   
Hasło   
  

Przypomnij hasło  
 
  Strona Główna Artykuły audio/video Forum Pliki Odtwarzacze Blu-ray Soft DVD Recenzje playerów MP3 Szukaj Kontakt RSS24.03.2019 19:17 
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły audio/video
Forum
Pliki
FAQ
Odtwarzacze Blu-ray
Soft DVD
Recenzje playerów MP3
Szukaj
Kontakt
Archiwum newsów
Sponsorzy serwisu
RSS
Dodaj newsa
Pliki do pobrania
Ostatnio dodane
MKVToolnix 10.0.0
Zoom Player Home FREE 12.10
DVDFab HD Decrypter 9.3.0.7
Avidemux 2.6.12 r160712 beta
ProgDVB 7.14.6 Standard
StaxRip x64 1.3.7
K-Lite Codec Pack Full 12.2.5
SMPlayer 16.7.0
DVDStyler 3.0
MediaInfo 0.7.87

Najchętniej pobierane
VirtualDubMod 1.5.10.3 buil... [67376]
VirtualDubMod 1.5.10.2 (b.2... [40332]
VSO ConvertXToDVD 6.0.0.45 [38827]
MKVToolnix 10.0.0 [38620]
Virtualdub-MPEG2 1.6.19 bui... [37135]
XviD 1.3.2 stable (Koepi) [36345]
WinAVI Video Converter 11.5 [35289]
Avi ReComp 1.5.6 [35000]
Auto Gordian Knot 2.55 [34305]
Ultra RM Converter 5.1.0225 [33731]
Sztama


AviSynth POLSKA
Poprzedni | Następny
MP3 Qoolqee X belt 256MB (Diamond)
Qoolqee X belt (256MB)

Słowo wstępu

Poszukując kolejnego odtwarzacza do recenzji chciałem Wam pokazać coś innego niż dotychczas znane tego typu odtwarzacze. Uzgadniając wypożyczenie do recenzji Qoolqee byłem przekonany, że będzie to strzał w dziesiątke. Ten oryginalny odtwarzacz adresowany jest przede wszystkim do osób uprawiających sport. Wyjątkowość tego modelu polega na braku wyświetlacza i wytrzymałej obudowie. Dzięki temu jest on odporny na wstrząsy, obtłuczenia oraz wilgoć. Player ma niewielkie rozmiary (60 x 43 x 11 mm) i jest lekki (30g), ale zachowuje wszystkie niezbędne funkcje. Odtwarzacz obsługuje pliki MP3, OGG, WMA, ASF, WAV oraz posiada wbudowany tuner FM, z programowanymi stacjami. Ma też sześć ustawień equalizera, a jego moc wyjściowa to 20mW na kanał. Transmisja plików z/do komputera odbywa się poprzez USB 2.0. Odtwarzacz dostępny jest w różnych wersjach. Może być wyposażony w specjalną opaskę lub z metalowym klipsem. Rodzina Qoolqee X dostępna jest w kolorach: żółtym, niebieskim, czerwonym. Wbudowany akumulator litowo-polimerowy pozwala na czas odtwarzania do 10 godzin (w oparciu o dane producenta).

 

Podstawowe informacje

 • Funkcje: Odtwarzanie MP3, OGG, WMA, ASF, WAV, Radio FM, Pamięć Przenośna
 • Wbudowana pamięć FLASH 256MB (dostępne także modele z 512MB i 1GB)
 • Dostępne kolory obudowy: niebieski, żółty, czerwony
 • Specjalna konstrukcja do noszenia przy pasku (na pasku) lub na szyi
 • Typowo sportowy kształt i wykonanie
 • Brak wyświetlacza minimalizuje ilość części które mogą ulec uszkodzeniu
 • Odporny na wilgość (nie jest całkowicie wodoodporny)
 • Odporny na wstrząsy i drobne upadki
 • Interfejs USB 2.0
 • Moc wyjściowa 40mW (po 20mW na kanał)
 • Długi czas odtwarzania: do 10 godzin (w oparciu o testy producenta)
 • Posiada wbudowany akumulatorek litowo-polimerowy
 • 6 ustawień EQ: - Normal, Rock, Jazz, Classic, Pop, Live
 • Współpracuje z komputerami pracującymi pod kontrolą systemów Windows, MacOS oraz Linux
 • Sterowniki dla win98 na załączonej płycie CD

 

Zawartość

Qoolqee wystepuje w dwóch odmianach. Belt (mocowanie na pasku spodni), bądź możliwość noszenia na szyi i Clip (mocowanie klipsem). My otrzymaliśmy model Belt. W zestawie znajdziemy więc dwa gumopodobne paski (mocowanie do paska oraz do smyczy). Oprócz tego w opakowaniu znajdziemy także słuchawki, kabel USB, pasek, płytę CD z oprogramowaniem, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.


(kliknij, aby powiększyć)

Największą zaletą odtwarzaczy flash jest brak ruchomych elementów, stąd urządzenia te są w 100% odporne na wstrząsy. Co za tym idzie idealnie nadają się do uprawiania sportów takich jak bieganie, snowboard lub jazda na rowerze. Pojemność tych urządzeń waha się obecnie od 128MB do ponad 2GB.

+ 100% odporność na wstrząsy
+ małe rozmiary oraz mała waga
+ pojemność pamięci osiągająca w niektórych modelach do 2 GB
+ możliwość aktualizacji oprogramowania

- mało korzystny stosunek pojemności pamięci do ceny biorąc pod uwagę inne nośniki

Wygląd zewnętrzny

Wymiar odtwarzacza to: długość 60 mm, szerokość 43 mm, grubość 11 mm. Waga playera oscyluje w granicach 30 gramm. Odtwarzacz wymiarami bardzo przypomina pudełko z zapałkami. Zaskoczeniem może być brak wyświetlacza. Nie powinien to być jednak żaden problem. Zamiast tego otrzymujemy sprzęt, który znosi bez problemu deszcz a nawet drobne upadki. Właściciel nie będzie musiał więc nigdy się martwić o przypadkowe uszkodzenie wyświetlacza.(kliknij, aby powiększyć)

Z lewej strony odtwarzacza umieszczono wyjście słuchawkowe. Maskowane jest ono przy pomocy gumowego zatrzasku. Po prawej stronie umieszczono gniazdo USB.

 


(kliknij, aby powiększyć)

 


(kliknij, aby powiększyć)


Wersja Belt zawiera 2 paski oraz smycz. Dłuższy pasek pozwoli nam zamocować urządzenie na pasku od spodni. Mniejszy w połączeniu ze smyczą umożliwia zawieszenie Qoolqee na szyi.(kliknij, aby powiększyć)

 


(kliknij, aby powiększyć)

 

Do zestawu są dołączone tradycyjne "pchełki". Przewód jest miękki i elastyczny. Zmierzona długość przewodu od wtyczki mini-jack do słuchawek wynosi 125 cm. Nosząc go więc na szyi lub na pasku nie powinniśmy odczuć dyskomfortu. Słuchawki są wyprofilowane, dzięki czemu lepiej trzymają się w uszach. Cechuje je również ciekawy wygląd.


(kliknij, aby powiększyć)

 


(kliknij, aby powiększyć)Podłączenie i zasilanie

Komunikacja playera z komputerem odbywa się za pomocą przewodu USB. Po podłączeniu urządzenie widoczne jest jako dysk wymienny współpracuje z systemami z rodziny Windows, Mac OS w wersji > 9.2 oraz Linux. Upload plików odbywa się metodą drag-and-drop (przeciągnij i upuść). Qoolqee obsługuje pliki w formacie MP3 w zakresie bitrate do 320kbps, WMA do 192kbps, oraz OGG do Q10 (~500kbps). Wbudowany akumulator litowo-polimerowy (300mAh) w teorii powinien wystarczyć na około 10 godzin nieprzerwanej pracy. Praktyka jednak rządzi się odmiennymi prawami. Akumulator został rozładowany po około 8 godzinach i 27 minutach nieprzerwanej pracy. Wbudowana dioda sygnalizuje o wyczerpanym ogniwie. Od momentu ostrzeżenia do wyłączenia urządzenia mija kilka minut. Brak precyzyjnej informacji o stanie naładowania baterii może doprowadzić do tego, że wybierając się na poranny bieg po kilku minutach odtwarzacz przestanie grać. Ponowne naładowanie akumulatora przez USB trwa około 2 godzin i 49 minut. Podczas ładowania dioda LED świeci na czerwono, gdy akumulatorek jest naładowany dioda zaczyna świecić na niebiesko.


Obsługa

Aby zapanować nad playerem musimy nauczyć się zarządzać ośmioma przyciskami. Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane, bo nie jest zbyt dużo. Już kilkanaście minut zabawy wystarczy, aby bez zerkania na panel sterować urządzeniem. Intuicyjne sterowanie odbywa się przy pomocy umieszczonych na przednim panelu przycisków. Możemy więc zwiększyć głośność, przejść do następnego utworu, zatrzymać odtwarzanie, włączyć i ustawić kanał radiowy, a także użyć jednego z 6 trybów equalizera. Migająca po środku dioda będzie wskazywać aktualny tryb w jakim znajduje się odtwarzacz. Mrugające na przemiennie światełko może czasami drażnić, szczególnie w nocy. Producent pomyślał i o tym umożliwiwiając wyłączenie jej. Bateria nie jest wyjmowana, więc na wypadek ewentualnego zawieszenia się odtwarzacza z tyłu dostępny jest przycisk resetowania.

Odtwarzacz i słuchawki:
Jakośc dźwięku jaki wydobywa się z pchełek oceniam subiektywnie na dobry. Do Iriver T10 lub U10 jednak troszkę brakuje. Nawet korektor nie wiele tu pomaga. Najbardziej odczuwalny jest brak "mocnych uderzeń". Jedyne czego nie można zarzucić to moc. Na maksymalnych ustawieniach dźwięk dosłownie bombarduje uszy nie wydając przy tym charakterystycznych charknięć.

Radio:
Radio zaskakuje bardzo pozytywnie. Nie spodziewałem się tak dobrego systemu strojenia oraz jakości. Stacje można wyszukiwać ręcznie lub automatycznie. Jak na tak mały sprzęt, całość działa znakomicie.


(kliknij, aby powiększyć)

 


(kliknij, aby powiększyć)Podsumowanie

Qoolqee jest produktem nietuzinkowym. Brak wyświetlacza z początku wydaje się być mankamentem. Jednak w miarę oswajania się z urządzeniem można stwierdzić iż w tym przypadku jest on naprawdę zbędny. W zamian otrzymujemy urządzenie odporne na uderzenia oraz ciężkie warunki atmosferyczne. Oprócz odtwarzania plików audio otrzymujemy także przenośne radio. Wszędzie tam, gdzie dociera sygnał możemy być pewni, że nasz grajek go wyłapie. Osoby, które rzadziej używają playera mogą doświadczyć przykrej niespodzianki wybierając się na spacer z odtwarzaczem. Nie ma bowiem skutecznej metody na sprawdzenie stanu naładowania baterii. Można co prawda co wycieczkę ładować akumulator, ale nie wszyscy muszą o tym pamiętać, bądź mieć na to czas. Pozostałe wrażenia mogą już być tylko pozytywne. Jakość dźwięku stoi na przyzwoitym poziomie, a po zapoznaniu się z rozmieszczeniem przycisków obsługa może odbywać się bezwzrokowo. Dwa sposoby na noszenie playera (na pasku lub na szyi) niewątpliwie są kolejnym atutem.

Serwis VideoAudio.pl przyznaje odtwarzaczowi Qoolqee X belt (256MB) za oryginalne wzornictwo nagrodę w kategorii:

Qoolqee X belt (256MB)

+ odporny na deszcz oraz drobne upadki,
+ dobra jakość odtwarzanego dźwięku,
+ wyprofilowane słuchawki dobrze leżą w uszach,

- brak precyzyjnej informacji o stanie naładowania baterii,

Pliki

qoolqee_videoaudio.pl_polski.pdf Instrukcja Obsługi - wersja polska

Player poszedł w ruch
(640x480.XviD.5.5MB)

Deszczowa piosenka
(640x480.XviD.3.8MB)


Cena: ~ 268zł
Sprzęt dostarczył:
http://www.mp3store.pl/

skomentuj artykuł
Podziękowania dla: Kruszon, KHRoN, Glover
Poprzedni | Następny
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Reklama
 

Prawa autorskie © VideoAudio.pl 2001-2017.
Zabronione jest bez zgody właściciela wyrażonej na piśmie; kopiowanie, powielanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych lub innych treści Serwisu.
oldfashioned
20903052 Unikalnych wizyt
Powered by v6.01.19 © 2003-2009