Nazwa Użytkownika   
Hasło   
  

Przypomnij hasło  
 
  Strona Główna Artykuły audio/video Forum Pliki Odtwarzacze Blu-ray Soft DVD Recenzje playerów MP3 Szukaj Kontakt RSS21.11.2018 16:01 
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły audio/video
Forum
Pliki
FAQ
Odtwarzacze Blu-ray
Soft DVD
Recenzje playerów MP3
Szukaj
Kontakt
Archiwum newsów
Sponsorzy serwisu
RSS
Dodaj newsa
Pliki do pobrania
Ostatnio dodane
MKVToolnix 10.0.0
Zoom Player Home FREE 12.10
DVDFab HD Decrypter 9.3.0.7
Avidemux 2.6.12 r160712 beta
ProgDVB 7.14.6 Standard
StaxRip x64 1.3.7
K-Lite Codec Pack Full 12.2.5
SMPlayer 16.7.0
DVDStyler 3.0
MediaInfo 0.7.87

Najchętniej pobierane
VirtualDubMod 1.5.10.3 buil... [67257]
VirtualDubMod 1.5.10.2 (b.2... [40226]
VSO ConvertXToDVD 6.0.0.45 [38779]
MKVToolnix 10.0.0 [38349]
Virtualdub-MPEG2 1.6.19 bui... [37099]
XviD 1.3.2 stable (Koepi) [36304]
WinAVI Video Converter 11.5 [35252]
Avi ReComp 1.5.6 [34956]
Auto Gordian Knot 2.55 [34256]
Ultra RM Converter 5.1.0225 [33694]
Sztama


AviSynth POLSKA
Poprzedni | Następny
Dodanie napisów do filmu AVI w programie Auto Gordian Knot

Aplikacja Auto Gordian Knot jest pakietem, który zawiera w sobie inne, konieczne do współpracy z nią programy. Należą do nich: VirtualDubMod, BeSweet, DGMPGDec, VobSub, Avisynth, kompresor Xvid oraz ESS support (wsparcie dla stacjonarnych odtwarzaczy DVD opartych na chipsetach ESS oaz MTK). Należy zaznaczyć, że 4 ostatnie z wymienionych przeze mnie aplikacji są opcjonalne i jest możliwe odstąpienie od ich instalacji, jeżeli posiadamy już któreś z nich w naszym systemie.

Na samym początku musimy się zaopatrzyć w odpowiednie pliki instalacyjne.

Potrzebne nam będą:

1. Auto Gordian Knot 2.27 lub nowszy (pobierz program)


Uruchamiamy pobrany wcześniej plik Auto Gordian Knot i rozpoczynamy instalację programu. Będzie ona przebiegała etapami. Instalujemy bowiem kilka różnych programów, o których pisałem wyżej. Na samym początku kreatora ukaże nam się takie okno:

Jeżeli zdecydowaliśmy się zainstalować również AviSynth, kreator poprosi nas o ustalenie skojarzenia dla plików .avs - pokaże nam się okno, w którym zaznaczamy jak na poniższym rysunku:

Kodowanie za pomocą DivX:

Auto Gordian Knot współpracuje z dwoma najpopularniejszymi kodekami: DivX'em i XviD'em. Najnowsza wersja tego drugiego jest zawsze dołączana do pakietu AutoGK. Jeżeli zaś chcemy skompresować nasz film za pomocą kodeka DivX, to pamiętajmy, by zainstalować go wcześniej w naszym systemie.

Przechodzimy do głównego etapu i uruchamiamy Auto Gordian Knot. Ukaże nam się główne okno i menu programu, jak poniżej:

Jako, że mamy zamiar dodać napisy do naszego pliku AVI musimy wywołać pole gdzie będziemy mogli wczytać napisy. Robimy to używając skrótu CTRL + F8. Pojawi się wtedy dodatkowy obszar External subs. Tam właśnie wskażemy nasz plik tekstowy, który zostanie wklejony w film.

Wskazujemy w Input file lokalizację naszego pliku video przeznaczonego do konwersji. W polu External subs jak wspomniałem wcześniej wskazujemy miejsce gdzie znajdują się napisy przeznaczone do umieszczenia w pliku AVI.

Oprócz opcji dostępnych w głównym panelu, mamy również Opcje zaawansowane. Przechodzimy do nich klikając w poniższy przycisk:

Pokazuje nam się wtedy okno opcji zaawansowanych:

Auto width - domyślnie zaznaczona jest ta właśnie opcja. Oznacza to, że program sam dobierze składową poziomą rozdzielczości w oparciu o test kompresji.

Minimum width - możemy tu zdefiniować jaka ma być minimalna składowa pozioma rozdzielczości i wtedy program - nawet jeśli test kompresji wyjdzie zbyt słaby - nie przekroczy poniżej tej wartości.

Fixed width - nadajemy tu sztywne restrykcje dotyczące rozdzielczości. Program skompresuje materiał dokładnie z taką rozdzielczością, jaką tu ustawimy. Nie zwiększy jej, ani nie zmniejszy, bez względu na wynik testu kopresowalności.

Maximum - możemy tu zdefiniować jaka ma być maksymalna składowa pozioma rozdzielczości i wtedy program - nawet jeśli test kompresji wypadnie bardzo dobrze - nie przekroczy powyżej tej wartości.

Auto (AC3/VBR MP3) - ta opcja ustawiona jest jako domyślna. W przypadku rekompresji AVI sugereuje pozostawienie tej wartości na domyślnym ustawieniu.

AC3 - tutaj wymuszamy na programie, by bez względu na wybraną wcześniej wielkość pliku wynikowego, utworzył dźwięk w formacie AC3 pod warunkiem, że wejściowy plik zawiera ścieżkę audio w formacie AC3.

VBR MP3, kbps - tu z kolei nakazujemy, aby program użył dla naszego filmu dźwięku w postaci mp3 z tzw. zmiennym bitrate. W okienku z boku podajemy żądane szacunkowe bitrate dla ścieżki dźwiękowej.

CBR MP3, kbps - tu ustawiamy, aby program użył dla naszego filmu dźwięku w postaci mp3 ze stałym bitrate. W okienku z boku podajemy żądane bitrate dla ścieżki dźwiękowej.

Predefined size - w przypadku rekompresji AVI funkcja ta nie będzie wykorzystywana.

Custom size (MB) - tutaj sami możemy dokładnie określić, podając w megabajtach, jaką wielkość ma mieć nasz plik AVI. Z racji tego, że dokonujemy rekompresji nie wybierajmy wartości wyższej niż ma nasz wejściowy materiał.

Target quality (in percentage) - tutaj określamy wielkość naszego pliku za pomocą wskaźnika jakości. Wskaźnik ten wyznacza w procentach jakość materiału jaką możemy uzyskać.

Pozostałymi ustawieniami nie powinniśmy się przejmować. Wykorzystuje się je bardziej przy rekompresji DVD do AVI.

Teraz możemy już podjąć decyzję o uruchomieniu procesu kompresji. W tym celu musimy najpierw dodać naszą pracę do kolejki oczekującej na komendę startową. Żeby dodać pracę do kolejki, klikamy na

Widzimy, że nasza praca umieszczona została w kolejce:

Po wciśnięciu przycisku start ropozcznie się analiza materiału i konwersja. Musimy teraz uzbroić się w cierpliwość i w zależności od mocy procesora odczekać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. W lewym dolnym rogu widoczne będą aktualnie wykonywane procesy.

Po zakończeniu wszystkich w katalogu dostępnych będzie kilka plików. Nas interesuje plik video z zawartością agk w nazwie. To właśnie ten plik powinien zawierać wgrane na stałe napisy. Plik tekstowy z nazwą agk zawiera informacje o przebiegu konwersji. W razie ewentualnych problemów i zapytań na forum proszę go zachować.

Pełen sukces. Tak wyglądają przykładowe napisy wklejone w film. Czy Tobie też się udało?

Artykuł dostępny jest również w formie dokumentu PDF
Aby ściągnąć plik skorzystaj z menu kontekstowego myszy i opcji Zapisz element docelowy jako...
Poprzedni | Następny
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Reklama
 

Prawa autorskie © VideoAudio.pl 2001-2017.
Zabronione jest bez zgody właściciela wyrażonej na piśmie; kopiowanie, powielanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych lub innych treści Serwisu.
oldfashioned
20002959 Unikalnych wizyt
Powered by v6.01.19 © 2003-2009