Nazwa Użytkownika   
Hasło   
  

Przypomnij hasło  
 
  Strona Główna Artykuły audio/video Forum Pliki Odtwarzacze Blu-ray Soft DVD Recenzje playerów MP3 Szukaj Kontakt RSS18.02.2019 15:01 
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły audio/video
Forum
Pliki
FAQ
Odtwarzacze Blu-ray
Soft DVD
Recenzje playerów MP3
Szukaj
Kontakt
Archiwum newsów
Sponsorzy serwisu
RSS
Dodaj newsa
Pliki do pobrania
Ostatnio dodane
MKVToolnix 10.0.0
Zoom Player Home FREE 12.10
DVDFab HD Decrypter 9.3.0.7
Avidemux 2.6.12 r160712 beta
ProgDVB 7.14.6 Standard
StaxRip x64 1.3.7
K-Lite Codec Pack Full 12.2.5
SMPlayer 16.7.0
DVDStyler 3.0
MediaInfo 0.7.87

Najchętniej pobierane
VirtualDubMod 1.5.10.3 buil... [67357]
VirtualDubMod 1.5.10.2 (b.2... [40307]
VSO ConvertXToDVD 6.0.0.45 [38815]
MKVToolnix 10.0.0 [38546]
Virtualdub-MPEG2 1.6.19 bui... [37124]
XviD 1.3.2 stable (Koepi) [36333]
WinAVI Video Converter 11.5 [35276]
Avi ReComp 1.5.6 [34988]
Auto Gordian Knot 2.55 [34290]
Ultra RM Converter 5.1.0225 [33717]
Sztama


AviSynth POLSKA
Poprzedni | Następny
Tworzenie DVD z napisami z pliku AVI w programie D.I.K.O 2.12
Wymagania:
- DIKO w wersji 2.12 lub wyższej (opis oparto na wersji 2.12).
- Plik AVI, który zamierzamy przekonwertować do formatu DVD.
- Msvcr70.dll (plik należy wypakować do katalogu windowssystem, w przeciwnym razie może pojawić się błąd a konwersja nie rozpocznie się.
- Napisy w formacie .srt (konwersji możemy dokonać programem Subtitle Workshop lub SubRip). Pamiętajmy o tym aby film i przekonwertowane napisy miały ten sam FPS. W przeciwnym razie będą wyświetlane wcześniej lub później po konwersji materiału.

Unikajmy stosowania spacji, polskich znaków oraz zbyt długich nazw. Zmniejszy to prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych błędów.


Po instalacji programu pierwszą rzeczą jaką zrobimy będzie przejście do katalogu C:Program FilesDIKO, tam znajduje się plik Diko_sample.ini. Otwieramy go i dokonujemy w nim wpisu dokładnie takiego samego i w tym samym miejscu jak pokazano to na obrazku.
DIKO wydawany jest w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Darmowa wersja posiada wiele ograniczeń. Jedno z tych ograniczeń polega na braku możliwości ingerencji w napisy. Dzięki naszej ingerencji w plik napisy w filmie będą miały polskie ogonki.Uruchamiamy program i przechodzimy do zakładki Configuration. DIKO od pewnego czasu dostępny jest w polskiej wersji językowej. Zmienimy więc domyślny język z angielskiego na polski.Zmiany wersji językowej dokonujemy w zakładce Parameters. Po wybraniu w Interface Language na Polish akceptujemy zmiany wciskając Ok.Aby zmiany, których przed chwilą dokonaliśmy odniosły skutek musimy zrestartować program DIKO. Zamykamy go i uruchamiamy ponownie.Po tej operacji wszystkie komunikaty w programie wyświetlane będą w języku polskim.
Zanim rozpoczenimy konwersję AVI do DVD skonfigurujemy w pierwszej kolejności aplikację i przygotujemy ją do pracy. Klikając na zakładkę Konfiguracja wchodzimy w dział ustawień.Ścieżka:
Do konwersji video oraz audio możemy użyć darmowych wbudowanych dekoderów lub płatnych zewnętrznych. CCE jest płatnym koderem obrazu. Możemy użyć nakładki EclCCE dzięki, której na okres 30 dni użyskujemy możliwość użycia CCE do konwersji plików. Aby użyć CCE należy w pierwszej kolejności załadować go do EclCCE a dopiero później wskazać w podanej ścieżce lokalizację pliku EclCCE. Darmową alterantywą jest FreeEnc i na nim właśnie oprzemy opis. SoftEncode jest komercyjnym enkoderem odpowiedzialnym za konwersję dźwięku. Dla niego darmową alternatywą jest BeSweet, którego użyjemy w naszym opisie. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że ścieżki do obu programów nie są aktywne. Dzieje się tak dlatego ponieważ w opcjach programu nie zostały one wybrane. Nasz opis będzie oparty na darmowym sofcie dlatego owe okna nie są aktywne. Ostatnia pozycja pozwala na wybór miejsca gdzie będą przechowywane pliki tymczasowe oraz finalne pliki zawierające przekonwertowany materiał. Proszę pamiętać aby wybierając folder był on wcześniej utworzony.Parametry:
Tryb BDVD tworzy strukturę DVD.
Tryb BSVCD tworzy strukturę SVCD.
System PAL/NTSC pozwala na wybór systemu. W przypadku polski będzie to PAL.
Koder Video pozwala na wybór kodera za pomocą, którego dokonana zostanie konwersja. Pierwszy z nich CCE jest programem komercyjnym. FreeEnc jest darmowy. CCE z nakładką EclCCE oferuje 30 dniowy okres bezpłatnej pracy. Dodatkowo można wybrać konwersję wieloprzebiegową. Darmowy FreeEnc oferuje także konwersję wieloprzebiegową a dodatkowo jest programem darmowym.
Koder dźwięku odpowiedzialny jest za konwersję audio. SoftEncode jest komercyjnym enkoderem. BeSweet jest alternatywnym darmowym narzędziem. Jaka jest między nimi różnica? Konwertując film AVI do DVD ze ścieżką dźwiękową w formacie AC3 używając BeSweet audio będzie przekonwertowane na stereo. W efekcie otrzymamy DVD ze steorofonicznym dźwiękiem. Jeżeli chcielibyśmy zachować ścieżkę dźwiękową wielokanałową musimy skorzystać z płatnego SoftEncode.
Pokaż monitor AviSynth uaktywnia monitor procesów. Warto aktytować tą opcję. W dalszym opisie pokażemy jakie będą z tego korzyści.Authoring:
W tym przypadku możemy pozostawić wszystkie ustawienia tak jak pokazano to na poniższym zrzucie. Ważne jest aby zaznaczyć Authoring płyty.Video:
Tryb kodowania umożliwia wybór ilości przebiegów. Dla tych, którym nie zależy zbytnio na jakości wystarczy 1 przebieg. Dla osób, którym zależy na jakości kosztem czasu polecam wybór kilku przebiegów. Jeżeli konwersji dokonujemy darmowym FreeEnc do wyboru mamy maksymalnie 2 przebiegi (po zaznaczeniu Kilka przebiegów VBR). W przypadku CCE mamy możliwość wyboru nawet 5 przebiegów. Pozostałe opcje można pozostawić na domyślnych ustawieniach. Jak widać część z okien nie jest aktywna. Są one dostępne wyłącznie w trybie używania CCE.Dźwięk:
Bitrate dla dźwięku 2.0 pozwala określić wartość bitrate. Domyślna wartość 160 jest odpowiednia.
Bitrate dla dźwięku 5.1 aktywne jest tylko podczas używania Soft Encode. Także w tym przypadku możemy określić wartość bitrate ale dla dźwięku wielokanałowego.Napisy:
Na początku opisu edytowaliśmy plik Diko_sample.ini. Dzięki tej operacji wybierając napisy jako Wklejone otrzymamy napisy "wtopione" w film z polskimi ogonkami. Tylko wersja GOLD programu DIKO pozwala na obecną chwilę swobodnie manewrować opcjami związanymi z napisami. Jest to ostatnie okno związane z konfiguracją programu. Teraz wciskamy OK aby zaakceptować zmiany.Program mamy skonfigurowany. Jeżeli jesteśmy gotowi możemy rozpocząć przygotowanie do konwersji. Klikamy na ikonę Nowa konwersja.Jako źródło wybieramy AVI.
W polu Plik filmu 1 wskazujemy lokalizację pliku video przeznaczonego do konwersji.
W polu Plik napisów 1 wskazujemy lokalizację pliku z napisami przeznaczonego do konwersji. Plik z napisami musi być w formacie .srt. Konwersji możemy dokonać programem Subtitle Workshop lub SubRip.

Napisy w formacie .srt mają następującą strukturę:
1
00:00:00,800 --> 00:00:06,000
Odwiedziłem ostatnio serwis Divx.HowTo.pl
Byłem mile zaskoczony ilością artykułów

2
00:00:08,000 --> 00:00:12,000
I tak oto znaleźliśmy się w opisie serwisu Divx.HowTo.pl
Chyba nie jesteś tym zaskoczony?

3
00:00:15,000 --> 00:00:32,000
Divx.HowTo.pl - serwis o technologii audio/video


Szablon skryptu dla filmów DivX/XviD możemy pozostawić na domyślnym ustawieniu.
Kiedy wszystko jest ustawione wciskamy przycisk Koniec znajdujący się na dole programu.Opis kierowany jest do początkujących użytkowników. Z racji tego nie będziemy stosować dodatkowych ustawień i wybierzemy Brak menu. Pokazane opcje mają zastosowanie do budowy menu i są przeznaczone dla bardziej doświadczonych użytkowników. Wciskając OK przenosimy się do kolejnego okna.I to już w zasadzie wszystko przed rozpoczęciem konwersji. Wciskając Uruchom konwersje! rozpoczynamy pracę programu.Jeżeli podczas konwersji Video pojawi się okno z komunikatem błędu jak pokazano to poniżej plik msvcr70.dll o którym wspomniano na początku artykułu nie został wypakowany do katalogu windows/system. Jeżeli doszło do tej sytuacji należy przerwać konwersję i rozpocząć wszystko od nowa.Kiedy wszystko jest poprawnie skonfigurowane w głównym oknie programu pokazane będą aktualnie wykonywane procesy.Jeśli aktywowaliśmy Pokaż monitor AviSynth po rozpoczęciu konwersji video pojawi się okno podglądu. Możemy w nim zaznaczyć Half Size oraz Visible. Od tej pory będziemy mieli podgląd na konwertowany materiał. Teraz możemy obserwować nasz film czy pojawiają się napisy oraz czy mają polskie ogonki. Jeżeli wszystko jest w porządku możemy odznaczyć obie opcje podglądu (zwalniające proces konwersji). Teraz pozostaje już tylko czekać na zakończenie konwersji.Kiedy proces konwersji dobiegnie końca i wszystkie procesy zakończą się sukcesem pojawi się komunikat jak zaprezentowano to na poniższym zrzucie. Nie pozostaje teraz nic innego jak przejść do katalogu tymczasowego (domyślnie znajduje się on w program files/DIKO/Temp/author/VIDEO_TS) aby zobaczyć efekty naszej pracy.Wszystko poszło zgodnie z planem i nie wystąpiły błędy, możemy uruchomić w darmowym odtwarzaczu Media Player Classic plik VIDEO_TS.IFO aby odtworzyć materiał. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z rezultatów możemy korzystając z aplikacji do nagrywania nagrać nasze pliki na płytę DVD i rozkoszować się filmem na dużym ekranie.Serwis Divx.HowTo.pl dokonał także próbnej konwersji z AVI do DVD. Tak oto prezentują się wyniki naszej konwersji. Życzymy Wam powodzenia a w razie problemów piszcie na naszym forum pamiętając aby pytanie zadać w odpowiednim dziale.Otrzymałeś za mały plik wynikowy? Zobacz dyskusję na ten temat prowadzoną na naszym forum tutaj

Artykuł dostępny jest również w formie dokumentu PDF
Aby ściągnąć plik skorzystaj z menu kontekstowego myszy i opcji Zapisz element docelowy jako...
Poprzedni | Następny
Komentarze
Brak komentarzy. Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Reklama
 

Prawa autorskie © VideoAudio.pl 2001-2017.
Zabronione jest bez zgody właściciela wyrażonej na piśmie; kopiowanie, powielanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych lub innych treści Serwisu.
oldfashioned
20643145 Unikalnych wizyt
Powered by v6.01.19 © 2003-2009