Nazwa Użytkownika   
Hasło   
  

Przypomnij hasło  
 
  Strona Główna Artykuły audio/video Forum Pliki Odtwarzacze Blu-ray Soft DVD Recenzje playerów MP3 Szukaj Kontakt RSS23.04.2019 22:58 
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły audio/video
Forum
Pliki
FAQ
Odtwarzacze Blu-ray
Soft DVD
Recenzje playerów MP3
Szukaj
Kontakt
Archiwum newsów
Sponsorzy serwisu
RSS
Dodaj newsa
Pliki do pobrania
Ostatnio dodane
MKVToolnix 10.0.0
Zoom Player Home FREE 12.10
DVDFab HD Decrypter 9.3.0.7
Avidemux 2.6.12 r160712 beta
ProgDVB 7.14.6 Standard
StaxRip x64 1.3.7
K-Lite Codec Pack Full 12.2.5
SMPlayer 16.7.0
DVDStyler 3.0
MediaInfo 0.7.87

Najchętniej pobierane
VirtualDubMod 1.5.10.3 buil... [67399]
VirtualDubMod 1.5.10.2 (b.2... [40356]
VSO ConvertXToDVD 6.0.0.45 [38835]
MKVToolnix 10.0.0 [38683]
Virtualdub-MPEG2 1.6.19 bui... [37143]
XviD 1.3.2 stable (Koepi) [36351]
WinAVI Video Converter 11.5 [35297]
Avi ReComp 1.5.6 [35010]
Auto Gordian Knot 2.55 [34314]
Ultra RM Converter 5.1.0225 [33738]
Sztama


AviSynth POLSKA
Poprzedni | Następny
DVD2one

DVD2one 1.4 to kolejny program, który potrafi wykonać kopię bezpieczeństwa płyty DVD. Umożliwia skopiowanie na dysk twardy komputera plików filmowych wraz z wybranym językiem i napisami. Jak zapewnia autor, program wyróżnia się niesamowitą szybkością działania. Przekopiowane dane można zapisać na płytach DVD przy użyciu programu do nagrywania, np. Nero Burning ROM. Wersja 14-dniowa, pozwala na skopiowanie tylko pierwszych 30 minut. W wersji próbnej nie można także wykonać kopii całej płyty DVD.

Po ściągnięciu pliku po prostu go uruchamiamy. Program nie wymaga instalacji. Po krótkiej przerwie związanej z licencją programu wciskamy Start Program.

Wśród kilku dostępnych wersji językowych znajdziemy także i polski. W polu Start Screen możemy ustawić, które z okien ma być pokazywane po uruchomieniu programu.

Jako źródło możemy podać płytę DVD lub wcześniej zgrany z DVD materiał. Możemy wybrać miejsce gdzie zostaną zapisane pliki, rozmiar (ustawiony domyślnie lub do zdefiniowany przez użytkownika). Dostępną jeszcze mamy zakładkę Compression Mode. Jeżeli chcemy wykonać kopię tylko filmu autor zaleca wybranie trybu Constant Ratio. Jeżeli zamierzamy kopiować zawartość całej płyty wybierzmy Variable Ratio. W Copy Mode dostępne mamy 3 różne opcje:
Movie-only: wykonuje kopię jedynie video oraz ścieżki dźwiękowej.
Full disk: pozwala wykonać kopię całej płyty.
Join: umożliwia połączenie plików .vob.

Movie-only:
Zajmijmy się tym co nas najbardziej interesuje czyli wykonaniem kopii płyty DVD (video + audio). Wskazujemy położenie plików źródłowych, miejsce ich zapisu, wybieramy rozmiar płyty a Compression Mode ustawiamy na Constant Ratio. Przechodzimy do kolejnego okna wciskając Dalej.

Jeżeli wcześniej nie został utworzony katalog pojawi się komunikat jak poniżej. Akceptujemy wciskając Tak.

Pojawi się okno w którym wybieramy strumień zawierający interesujący film. Będzie to zazwyczaj najdłuższa z dostępnych ścieżek. Przechodzimy Dalej.

Każdy plik to określony fragment filmu. Pozostawiamy ustawienia na wartościach domyślnych i przechodzimy do kolejnego okna.

Wybieramy ścieżkę audio oraz napisy jakie chcemy aby były dostępne w naszym filmie. Jeżeli płyta, którą zamierzamy skopiować to DVD-5 (jednostronna jednowarstwowa płyta o pojemności do 4,7 GB) możemy wybrać wszystkie strumienie ponieważ zgrywany materiał zmieści się na płycie DVD. Jeżeli jednak nasza kopiowana płyta to DVD-9 zależeć nam powinno na zredukowaniu ścieżek audio oraz napisów do minimum ponieważ płyta DVD-9 to płyta dwuwarstwowa i jej zawartość nie zmieści się na płycie DVD-5. W takim razie musi nastąpić rekompresja materiału. Im będzie go więcej tym gorsza będzie jakość końcowa. Jeżeli więc potrafimy się obejść bez dodatkowego audio wybieramy to z którego będziemy korzystać a zbędne odnaczamy. Po ustawieniach wciskamy Start.

I pojawia się taki komunikat...
Oznacza to, że płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem. Mamy płytę DVD zakupioną w sklepie i chcemy wykonać jej kopię więc musimy usunąć zabezpieczenie. Możemy zrobić to na dwa sposoby.
Pierwszy z nich to zgranie materiału na dysk twardy za pomocą programu DVDDecrypter. W jaki sposób tego dokonać opisaliśmy tutaj.
Drugim ze sposobów jest użycie aplikacji DVD43 1.4. Instalujemy ją, restartujemy komputer a po ponownym uruchomieniu możemy już kopiować materiał z zabezpieczonej płyty wprost z napędy DVD. Plik można pobrać tutaj.

Jeżeli nie pojawiło się okno informujące o zabezpieczeniach rozpocznie się proces zgrywania materiału. Po jego zakończeniu na dysku będziemy mieli katalogi VIDEO_TS oraz AUDIO_TS. Możemy więc nagrać już np. za pomocą programu Nero Burning ROM płytę DVD. Ewentualnie wcześniej po zainstalowaniu PowerDVD wczytujemy do niego katalog VIDEO_TS w celu sprawdzenia czy jakość zgranego materiału nam odpowiada. Płyta taka zawierać będzie jedynie film i ścieżki audio bez dodatków itp.

Movie-only:
Zajmijmy się teraz opcją pozwalającą na wykonanie kopii całej płyty wraz ze wszystkimi dodatkami jakie się na niej znajdują. W tym celu wybieramy z Copy Mode opcję Full disk. Jak wcześniej napisaliśmy w przypadku kopiowania całej płyty zalecane jest wybranie opcji Variable Ratio.

Pojawi się okno w którym wybieramy strumień zawierający interesujący film. Będzie to zazwyczaj najdłuższa z dostępnych ścieżek. Przechodzimy Dalej.

Wybieramy czy chcemy mieć wszystkie dostępne ścieżki audio czy może z części zrezygnujemy.

Jeżeli płyta nie jest zabezpieczona przed kopiowaniem (pisaliśmy o tym wyżej) rozpocznie się proces skanowania jej.

Po skanowaniu rozpocznie się właściwy proces kopiowania zawartości. Po jego zakończeniu na dysku będziemy mieli katalogi VIDEO_TS oraz AUDIO_TS. Możemy więc nagrać już np. za pomocą programu Nero Burning ROM płytę DVD. Ewentualnie wcześniej po zainstalowaniu PowerDVD wczytujemy do niego katalog VIDEO_TS w celu sprawdzenia czy jakość zgranego materiału nam odpowiada oraz czy wszystkie procesy zostały poprawnie wykonane.

Podsumowanie:
Doszliśmy do momentu kiedy czas ocenić pracę programu. DVD2one jest bardzo prostym narzędziem do kopiowania płyt DVD. Jego obsługa sprowadza się do kilku kliknięć. Oprogramowanie samo w sobie nie pozwala na klonowanie filmu, który zabezpieczony jest CSS. Aby móc skopiować taką płytę należy wcześniej "zdjąć" z niej zabezpieczenie. Dokonać tego możemy np. za pomocą darmowego softu o nazwie DVDDEcrypter (o czym napisaliśmy na początku artykułu), lub zainstalowanie aplikacji o nazwie DVD43, który ingeruje się z Windowsem i umożliwia ominięcie zabezpieczeń. Jeżeli nasza płyta nie posiada żadnych ograniczeń, śmiało bez żadnych problemów możemy wykonać jej kopię. Prędkość tworzenia kopii jest podobna jak u konkurencji. Wielka szkoda, że nie dostępne są żadne informacje o ewentualnym stopniu kompresji kopiowanego materiału (DVD-9 -> DVD-5). Cena programu na dzień dzisiejszy wynosi 39 Euro. Jeżeli weźmiemy pod uwagę co otrzymujemy w zamian koszty wydają się być bardzo duże. Jeżeli jednak znalazły by się osoby, które są w stanie wydać tyle pieniędzy proponowalibyśmy zastanowienie się czy nie lepszą aby alternatywą będzie zakup CloneDVD 2, który za te same pieniądze oferuje o wiele więcej.

* polska wersja językowa * archaiczny wygląd
* bardzo łatwa obsługa * niemożność wykonania kopii zabezpieczonej płyty CSS bez użycia zewnętrznych programów
* współpraca z programem DVD43 * brak informacji o teoretycznym stopniu kompresji przy kopiowaniu DVD-9 do DVD-5
* możliwość łączenia plików .vob * ograniczenia wersji trial (brak możliwości pełnego wypróbowania aplikacji przed jej zakupem), część konkurencyjnych programów to umożliwia

* wysoka cena

Nasza ocena:

możliwości:
obsługa:
jakość/cena:

Sprzęt testowy:
Nagrywarka DVD Liteon SOHW 812S
AMD Barton 2500
Abit NF7S 2.0
512 DDR PC400 Dual
Windows XP Professional PL + SP1

Artykuł dostępny jest również w formie dokumentu PDF
Aby ściągnąć plik skorzystaj z menu kontekstowego myszy i opcji Zapisz element docelowy jako...
Poprzedni | Następny
Komentarze
Brak komentarzy. Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Reklama
 

Prawa autorskie © VideoAudio.pl 2001-2017.
Zabronione jest bez zgody właściciela wyrażonej na piśmie; kopiowanie, powielanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych lub innych treści Serwisu.
oldfashioned
21097840 Unikalnych wizyt
Powered by v6.01.19 © 2003-2009