Nazwa Użytkownika   
Hasło   
  

Przypomnij hasło  
 
  Strona Główna Artykuły audio/video Forum Pliki Odtwarzacze Blu-ray Soft DVD Recenzje playerów MP3 Szukaj Kontakt RSS23.04.2019 23:03 
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły audio/video
Forum
Pliki
FAQ
Odtwarzacze Blu-ray
Soft DVD
Recenzje playerów MP3
Szukaj
Kontakt
Archiwum newsów
Sponsorzy serwisu
RSS
Dodaj newsa
Pliki do pobrania
Ostatnio dodane
MKVToolnix 10.0.0
Zoom Player Home FREE 12.10
DVDFab HD Decrypter 9.3.0.7
Avidemux 2.6.12 r160712 beta
ProgDVB 7.14.6 Standard
StaxRip x64 1.3.7
K-Lite Codec Pack Full 12.2.5
SMPlayer 16.7.0
DVDStyler 3.0
MediaInfo 0.7.87

Najchętniej pobierane
VirtualDubMod 1.5.10.3 buil... [67399]
VirtualDubMod 1.5.10.2 (b.2... [40356]
VSO ConvertXToDVD 6.0.0.45 [38835]
MKVToolnix 10.0.0 [38683]
Virtualdub-MPEG2 1.6.19 bui... [37143]
XviD 1.3.2 stable (Koepi) [36351]
WinAVI Video Converter 11.5 [35297]
Avi ReComp 1.5.6 [35010]
Auto Gordian Knot 2.55 [34314]
Ultra RM Converter 5.1.0225 [33738]
Sztama


AviSynth POLSKA
Poprzedni | Następny
Kopia płyty DVD w programie BlazeDVD Copy

BlazeDVD Copy jest programem za pomocą, którego możemy wykonać kopię płyty DVD w prosty i szybki sposób. Dzięki programowi, możemy wykonać kopię bezpieczeństwa wszystkich płyt jakie posiadamy w kolekcji. Aplikacja umożliwia wykonanie perfekcyjnej kopii 1:1 na której nie będzie zawartych ostrzeżeń jakie znajdują się często na oryginalnych nośnikach DVD. BlazeDVD Copy ma wbudowany własny szybki oraz bardzo dobry jakościowo transkoder. Dzięki temu możemy wykonać kopię płyty DVD-9 do DVD-5 stosując kompresję. Program obsługuje wszystkie najpopularniejsze metody kopiowania jak: kopia całej płyty, kopia samego filmu bez dodatków i inne.

Program jest na licencji trialware (14 dni). W ciągu tych 14 dni mamy możliwość sprawdzenia pełnej funkcjonalności aplikacji przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Prawa autorskie Divx.HowTo.pl: 30298

Źródło: wskazujemy miejsce (VIDEO_TS) gdzie znajduje się materiał przeznaczony do rekompresji. Konwersji możemy dokonać bezpośrednio z płyty są jednak dwa powody, dla których nie warto tego robić. Po pierwsze podczas konwersji wykorzystywany będzie napęd DVD. Dodatkowo może nastąpić błąd odczytu spowodowany porysowaną płytą. Po drugie program nie potrafi dokonać rekompresji zabezpieczonej płyty (wersja opisywana tego nie potrafi być może zostanie to zmienione w przyszłości). Radzę więc aby zgrać wcześniej materiał na dysk za pomocą aplikacji DVDDecrypter.
Element docelowy: pozwala na wybranie docelowego zapisu materiału. Do wyboru mamy bezpośrednie nagranie po konwersji na płytę DVD o ile posiadamy nagrywarkę DVD. Możemy także wybrać metodę zapisu jako plik .iso. Ostatnią z możliwości jest zapisa jako struktury płyty DVD czyli VIDEO_TS. W naszym przykładowym opisie wybraliśmy metodę zapisu jako .iso.
Pojemność płyty: umożliwia wybranie pojemności nośnika.
Etykieta dysku: opisuje nazwę woluminu filmu.
Rozmiar video: pozwala określić docelowy rozmiar.

Metody kopiowania płyt:
Cały dysk - kopia całego dysku (kopia 1:1)
Film główny - kopia samego filmu (możliwość usunięcia dodatków oraz dodatkowych ścieżek audio i napisów)
Dostosuj - indywidualny wybór materiału do skopiowania (dla zaawansowanych użytkowników)
Podziel dysk - przydatne przy kopiowaniu DVD-9 do DVD-5 z zachowaniem pełnej struktury kopiowanej płyty.

W naszym przypadku mamy zamiar wykonać kopię płyty dwuwarstwowej DVD-9 do DVD-5. Wybraliśmy do skopiowania tylko film, bez menu i dodatków. Postanowiliśmy także "wyciąć" zbędne ścieżki audio aby kopia była możliwie najlepszej jakości. Skoro mamy polskie napisy i angielskie audio całkowicie zbyteczne staje się polskie audio. W prawym dolnym rogu widoczny jest wskaźnik jakości Jakość DVD-Video Quality. Dzięki wycięciu zbędnych materiałów otrzymujemy lepszą jakość. Wartości poniżej 50% mogą dać gorszą jakość finalną materiału (jeżeli wartość ta jest poniżej wspomnianego progu nie można dokonać kopii). Wybór opcji Film główny z automatu porzuca dodatki zawarte na płycie. My dodatkowo możemy pozbyć się niechcianych ścieżek audio. Widoczna w lewym górnym rogu ikonka (nad znakiem zapytania) umożliwia ustawienie języka programu (w tym polski), oraz miejsca gdzie będą zapisywane pliki tymczasowe.

Prawa autorskie Divx.HowTo.pl: 4034

Opcje dodatkowe:
Warto wybrać właściwe miejsce (z odpowiednią ilością wolnego miejsca) do zapisu plików tymczasowych.

Prawa autorskie Divx.HowTo.pl: 2424

Wszystko gotowe? Odpalamy przyciskiem znajdującym się na samym dole po środku. Jeżeli wszystko jest w porządku rozpocznie się proces kopiowania. Na jakie możemy się natknąć ewentualne błędy podczas pracy z programem pokazują następne zrzuty.

Prawa autorskie Divx.HowTo.pl: 6509

Jeżeli mamy zamiar skopiować płytę DVD-9 na płytę DVD-5 usuwając za mało zbędnych dodatków stopień kompresji będzie zbyt duży. Wtedy to właśnie pojawi się komunikat jak pokazano poniżej. Wskazuje to, że jakość kopii będzie słabej jakości. Program nie pozwoli nam wykonać takiej kopii. Aby zmniejszyć stopień kompresji należy usunąć zbędne dodatkowe ścieżki dźwiękowe lub inne dodatki.

Prawa autorskie Divx.HowTo.pl: 4976

Mało miejsca na dysku? Na szczęście program informuje nas o tym przed rozpoczęciem konwersji. Możemy więc spokojnie pozbyć się zbędnych plików z dysku przed rozpoczęciem procesów konwersji.

Prawa autorskie Divx.HowTo.pl: 22410





Artykuł dostępny jest również w formie dokumentu PDF
Aby ściągnąć plik skorzystaj z menu kontekstowego myszy i opcji Zapisz element docelowy jako...
Poprzedni | Następny
Komentarze
Brak komentarzy. Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Reklama
 

Prawa autorskie © VideoAudio.pl 2001-2017.
Zabronione jest bez zgody właściciela wyrażonej na piśmie; kopiowanie, powielanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych lub innych treści Serwisu.
oldfashioned
21097862 Unikalnych wizyt
Powered by v6.01.19 © 2003-2009