Nazwa Użytkownika   
Hasło   
  

Przypomnij hasło  
 
  Strona Główna Artykuły audio/video Forum Pliki Odtwarzacze Blu-ray Soft DVD Recenzje playerów MP3 Szukaj Kontakt RSS23.04.2019 23:01 
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły audio/video
Forum
Pliki
FAQ
Odtwarzacze Blu-ray
Soft DVD
Recenzje playerów MP3
Szukaj
Kontakt
Archiwum newsów
Sponsorzy serwisu
RSS
Dodaj newsa
Pliki do pobrania
Ostatnio dodane
MKVToolnix 10.0.0
Zoom Player Home FREE 12.10
DVDFab HD Decrypter 9.3.0.7
Avidemux 2.6.12 r160712 beta
ProgDVB 7.14.6 Standard
StaxRip x64 1.3.7
K-Lite Codec Pack Full 12.2.5
SMPlayer 16.7.0
DVDStyler 3.0
MediaInfo 0.7.87

Najchętniej pobierane
VirtualDubMod 1.5.10.3 buil... [67399]
VirtualDubMod 1.5.10.2 (b.2... [40356]
VSO ConvertXToDVD 6.0.0.45 [38835]
MKVToolnix 10.0.0 [38683]
Virtualdub-MPEG2 1.6.19 bui... [37143]
XviD 1.3.2 stable (Koepi) [36351]
WinAVI Video Converter 11.5 [35297]
Avi ReComp 1.5.6 [35010]
Auto Gordian Knot 2.55 [34314]
Ultra RM Converter 5.1.0225 [33738]
Sztama


AviSynth POLSKA
Poprzedni | Następny
Tworzenie kopii płyty DVD w programie DVD Rebuilder
DVD Rebuilder to program służący do wykonywania kopii bezpieczeństwa płyty DVD. Dzięki niemu można usunąć niepotrzebne ścieżki dźwiękowe, menu, sceny dodatkowe itp. Praca z programem jest bardzo intuicyjna. Wystarczy wskazać źródło, ścieżkę roboczą oraz miejsce gdzie ma być zapisany plik wynikowy. Dodatkowe pola zawierają informacje na temat napisów, ścieżek dźwiękowych lub menu. Program w wersji Pro może korzystać z jednego z pięciu enkoderów - Cinema Craft Encoder Basic/SP, QuEnc, HC, ReJig lub ProCoder.

Przed przystąpieniem do tworzenia kopii pobieramy niezbędne programy:
- DVD Decrypter (pobierz)
- DVD Rebuilder (pobierz}
Po zainstalowaniu wymienionych aplikacji możemy przystąpić do pracy.

Ponieważ DVD Rebuilder nie potrafi skopiować zabezpieczonej płyty, musimy zgrać jej zawartość na dysk komputera.
Wkładamy płytę DVD z filmem do napędu i uruchamiamy program DVD Decrypter. Po uruchomieniu programu w menu Tryb zaznaczamy opcję PLIK.1. W polu Katalog docelowy klikamy na ikonę foldera i wskazujemy miejsce, do którego będzie zrzucona zawartość płyty.
2. Uruchamiamy proces zgrywania wciskając przycisk zaznaczony na poniższym obrazku.W oknie programu możemy śledzić postęp zrzucania zawartości płyty na dysk komputera.O zakończeniu zgrywania zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem. Wciskamy przycisk OK i zamykamy okno DVD Decryptera.Teraz uruchamiamy DVD Rebuilder. W zakładce Source Path musimy wskazać katalog, do którego wcześniej zgraliśmy zawartość płyty DVD. W tym celu klikamy na ikonę folderu obok napisu Click to select the source folder...W nowym oknie wskazujemy odpowiedni katalog i wciskamy przycisk OK.W oknie po prawej stronie w zakładce Input settings widzimy dostępne ścieżki dźwiękowe (Audio) i strumienie napisów (Subtitles). Możemy teraz wybrać, które ścieżki audio chcemy zachować, a które usunąć. W naszym przypadku usuniemy ścieżkę w formacie DTS, a pozostawimy ścieżkę oryginalną i z polskim lektorem w formacie AC3. Klikamy więc dwukrotnie na ścieżce oznaczonej jako DTS, 6 Ch, English. Obok pojawił się czerwony znak X, co oznacza, że ta pozycja zostanie usunięta podczas tworzenia kopii.
W ten sam sposób usuwamy zbędne strumienie napisów.W oknie po lewej stronie przechodzimy do zakładki Destination i klikamy ikonę folderu obok napisu Click to select the destination folder...W nowym oknie wskazujemy katalog, w którym zostanie zapisana kopia naszej płyty i wciskamy przyciski OK.Klikamy na menu Mode. Teraz musimy zdecydować czy nasz kopia ma zawierać menu i inne dodatki czy pozostawimy tylko sam film. W naszym przypadku chcemy uzyskać jak najlepszą jakość obrazu, dlatego decydujemy się aby usunąć menu oraz wszystkie dodatki. W tym celu wybieramy pozycję Movie Only (no Menu or Extras).Jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na twardym dysku (dodatkowo ok. 4,5 GB) możemy po kompresji utworzyć obraz płyty. W tym celu klikamy na menu Mode i wybieramy kolejno Output to ISO Image File (1) oraz Select ISO Output Options (2).W oknie ISO Output Options mamy następujące opcje:
1. Output Name - wpisujemy nazwę pliku obrazu dodając rozszerzenie .ISO.
2. ISO Label - wpisujemy nazwę etykiety płyty.
3. Zaznaczenie opcji Delete files after successful ISO creation spowoduje usunięcie plików składających się na strukturę płyty DVD (.BUP, .IFO, .VOB) po utworzeniu obrazu płyty.
4. Jeżeli chcemy nagrać plik obrazu za pomocą DVD Decrypter zaznaczamy opcję Automatically Burn (ImgBurn / DVD Decrypter).
5. Zaznaczenie pola Delete ISO Image after successful burn spowoduje usunięcie pliku obrazu po nagraniu go na płytę.
Po wybraniu interesujących nas pozycji zatwierdzamy ustawienia przyciskiem Save.Klikamy po raz kolejny na menu Mode i wybieramy encoder, który zostanie użyty podczas kompresji obrazu. W naszym przypadku będzie to QuEnc.Następnie z menu Settings wybieramy QuEnc Settings i zaznaczamy High Quality Mode (Slower) oraz Two Pass VBR Encode (Recommended) w celu uzyskania najlepszej jakości obrazu.Teraz możemy rozpocząć tworzenie kopii naszej płyty. Wciskamy przycisk Backup.Program rozpoczyna pracę od analizy materiału i zapisu skryptów .AVS.Po zakończeniu analizy rozpoczyna się proces kompresji. Podczas analizy wstępnej program podzielił nasz materiał wejściowy na części i utworzył w folderze tymczasowym kilkadziesiąt skryptów .AVS. Okno encodera będzie pojawiać się i znikać wiele razy w zależności od tego, na ile części został podzielony nasz film. Encoder wczytuje kolejno każdy z nich i kompresuje tylko wybrany fragment filmu. Dlatego też, wyświetlany czas zakończenia kompresji odnosi się tylko do wybranego fragmentu filmu, a nie całego materiału.Po zakończeniu kompresji program łączy wszystkie części i zapisuje w katalogu docelowym pliki w strukturze DVD-Video.Po zakończeniu pracy w oknie programu pojawi się odpowiedni komunikat.Zamykamy okno DVD Rebuildera i możemy przystąpić do nagrania naszego filmu na płytę.
Opis nagrywania filmów w formacie DVD-Video znajdziecie tutaj.
Opis nagrywania pliku obrazu na płytę CD/DVD znajdziecie tutaj.
Artykuł dostępny jest również w formie dokumentu PDF
Aby ściągnąć plik skorzystaj z menu kontekstowego myszy i opcji Zapisz element docelowy jako...
Poprzedni | Następny
Komentarze
Brak komentarzy. Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [3 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Reklama
 

Prawa autorskie © VideoAudio.pl 2001-2017.
Zabronione jest bez zgody właściciela wyrażonej na piśmie; kopiowanie, powielanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych lub innych treści Serwisu.
oldfashioned
21097853 Unikalnych wizyt
Powered by v6.01.19 © 2003-2009